Nikodem, 4 lata

Nikodem wychowuje się w sześcioosobowej rodzinie, w której trójka dzieci choruje na padaczkę, a jedna z córek ma zdiagnozowany rzadki Zespół Arnolda-Chiariego typu 1; Nikodem to najmłodszy syn, który pierwsze 8 miesięcy spędził w szpitalu. Nikoś ma bardzo silne wodogłowie, przeszedł wylew IV i III stopnia na prawą stronę, a na lewą IV i II stopnia; nie ma jednej nerki. W szpitalu stan Nikodema był tak bardzo ciężki, że zaproponowano rodzicom pożegnanie się synem, jednak chęć życia i wola walki jest w nim tak ogromna, że Nikodem jest z nami 4 lata. Nikodem jest dzieckiem leżącym, z mózgowym porażeniem dziecięcym, z lewostronnym niedowładem i zwężeniem krtani, obecnie jest na rurce tracheostomijnej, PEGu oraz jest codziennie rehabilitowany.

Potrzeby rodziny:

• materace do łóżek z nieprzemakalnym pokrowcem (3 materace o wymiarze 90×190 i 2 o wymiarze 80×180)
  • kuchenka gazowa

Chcesz pomóc Nikodemowi i jego rodzinie?

Skontaktuj się z nami!