Hospicjum ze wsparciem zza oceanu

TVP3 Olsztyn o zorganizowanej przez Polsko-Słowiańską Unię Kredytową zbiórce, która wesprze powstanie naszego Hospicjum.

Wstaje nowy dzień – najbliższe akcje na rzecz Hospicjum

Zbiórka na hospicjum

Budowa hospicjum stacjonarnego Caritas w Olsztynie wymaga dużo pracy i dużych pieniędzy. Brakuje około 5 milionów złotych. Caritas po raz 3 zorganizuje w tym celu charytatywny bal. 8 lutego w olsztyńskim hotelu będzie można pobawić się i przy okazji wesprzeć jedną z największych jak do tej pory inicjatyw Caritas Archidiecezji Warmińskiej. Budowę hospicjum będzie też można wesprzeć podczas tegorocznej wenty dobroczynnej Akcji Katolickiej. Aukcja odbędzie się 23 lutego w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej. We #WstajeNowyDzień mówił o tym ks. Paweł Zięba, dyrektor Caritas Archidiecezji Warmińskiej.

Opublikowany przez TVP3 Olsztyn Piątek, 31 stycznia 2020

Zaproszenie na XXII Wentę Dobroczynną Akcji Katolickiej

Wenta dobroczynna

Od ponad 20 lat pomagają instytucjom, które opiekują się osobami niepełnosprawnymi. W tym roku po raz pierwszy cel jest inny. Akcja Katolicka Archidiecezji Warmińskiej zachęca do udziału w corocznej wencie dobroczynnej, z której cały dochód będzie przekazany na budowę hospicjum dziecięcego w Olsztynie. O szczegółach, Katarzyna Czechura-Harhaj

Opublikowany przez TVP3 Olsztyn Piątek, 14 lutego 2020

Polska Pomaga. Relacja w Panoramie TVP

W IV niedzielę Adwentu gościliśmy w naszych progach ekipę Telewizji Polskiej, uczestnicząc w programie Polska Pomaga. Kilka słów na ten temat w relacji Panoramy TVP.

Pierwsze kroki Hospicjum Stacjonarnego

Hospicjum stacjonarne dla chorych dzieci w Olsztynie coraz bardziej realne. Inwestycja warta 8 milionów złotych ma wkrótce ruszyć. Budynek i projekt już są, teraz czas na wybór wykonawcy. Wciąż też można dołożyć swoją cegiełkę do budowy tego wyjątkowego miejsca.

Relacja TVP3 Olsztyn

Wstaje nowy dzień – Koncert The Painkillers na rzecz Hospicjum Stacjonarnego

Ks. Paweł Zięba, dyrektor Caritas Archidiecezji Warmińskiej, oraz dr hab. Tomasz Waśniewski, ordynator oddziału ginekologiczno-położniczego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie i jednocześnie basista zespołu The Painkillers gościli w programie Pytanie na Śniadanie, w którym rozmawiali o koncercie na rzecz powstającego Hospicjum Stacjonarnego.

Koncert na rzecz Caritas

Olsztyńskie środowisko medyczne postanowiło wesprzeć Caritas Archidiecezji Warmińskiej w budowie stacjonarnego hospicjum dla dzieci. W sobotę wieczorem zespół The Painkillers wspierać będzie Caritas. W studiu #WstajeNowyDzień gościliśmy ks. Pawła Ziębę, dyrektora Caritas Archidiecezji Warmińskiej i dr hab. Tomasza Waśniewskiego, ordynatora oddziału ginekologiczno-położniczego Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie i jednocześnie basistę zespołu.

Opublikowany przez TVP3 Olsztyn Piątek, 29 listopada 2019

Relacja z budowy

Hospicjum stacjonarne w Olsztynie

Za rok ma zostać oddane do użytku pierwsze na Warmii i Mazurach Hospicjum Stacjonarne dla Dzieci Caritas pod opieką Caritas Archidiecezji Warmińskiej. Budynek, w którym ma się mieścić, musi zostać wyremontowany i przystosowany do potrzeb chorych dzieci. Postępy w pracach sprawdzał Radosław Sołyga.

Opublikowany przez TVP3 Olsztyn Sobota, 22 czerwca 2019

O naszych planach na Hospicjum we Wstaje nowy dzień

W programie TVP3 Olsztyn Wstaje nowy dzień, ks. Paweł Zięba, dyrektor Caritas Archidiecezji Warmińskiej, i s. Luisa Świerczewska, kierownik Hospicjum Domowego Caritas Archidiecezji Warmińskiej rozmawiali o naszych planach związanych z budową Hospicjum Stacjonarnego.

Zaczynamy remont!

Dziś pierwszy dzień prac na naszej budowie. Relacja TVP3 Olsztyn.